VII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

15.04.2016

VII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie,  pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina,  odbył  się 6 kwietnia   w hali sportowej przy ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim.

Organizatorami zawodów, jak co roku,  był Specjalny  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w  Lidzbarku Warmińskim  oraz działające przy nim Stowarzyszenie Na Rzecz osób Niepełnosprawnych  „Promyk”. Współorganizatorem LUKS „Warmia” sekcja tenisa stołowego.

Turniej dofinansowany był przez Zarząd Powiatu Lidzbarskiego.

Patronat medialny sprawowała Gazeta Lidzbarska oraz TVLidzbark.

W zawodach wzięło udział 13 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa, zajmujących  się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie (Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w: Braniewie, Elblągu,  Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Miłakowie,  Olsztynie, Ostródzie, Szczytnie, Młodzieżowy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim,  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Henrykowie, Górowie Iławeckim oraz  Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim). Łącznie w zawodach wzięło udział 78 zawodników  w wieku 14-55 lat,  którzy konkurowali w pięciu kategoriach.  W tym roku nowością była kategoria  mężczyzn z lekką niepełnosprawnością,  z placówek szkolnych naszego województwa. Utworzenie tej kategorii było odpowiedzią na oczekiwania trenerów, którzy przyjeżdżali na zawody, ze swoimi drużynami,  w latach ubiegłych.

Turniej zaszczycili swoją obecnością dostojni goście: Marszałek Województwa Warmińsko –Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Starosta Powiatu Lidzbarskiego  Jan Harhaj, wiceburmistrz Lidzbarka Warmińskiego Sebastian Kuźniewski,  Prezydent i członkowie Rotary Club Bartoszyce-Lidzbark Warmiński, przedstawiciele lokalnych służb mundurowych, dyrektorzy szkół i przedstawiciele lidzbarskich instytucji.

Organizacja takiej imprezy wymagała  zaangażowania wielu ludzi, dzięki którym zawody miały odpowiednią rangę i oprawę.  Bardzo duży wkład w przeprowadzenie zawodów miał dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim  pan Czesław Sienkiewicz oraz  młodzież  z tego gimnazjum.  Ich pomoc była nieoceniona.

Oprawę artystyczną na zawodach po raz kolejny zapewniła pani Aleksandra Jaworska, prowadząca Strefę Tańca Natural Dance. Dziewczęta z dwóch grup – Kolor i Pink zaprezentowały się w choreografii Emilii Kozłowskiej.

Taka współpraca i  pomoc  są  przykładem integracji środowiska lokalnego oraz pokazują, jak wspaniali są ludzie, którzy niosą bezinteresowną pomoc.

Podczas organizacji turnieju skorzystaliśmy z materialnej pomocy sponsorów, wobec których wyrażamy głęboką wdzięczność. Nasi podopieczni – osoby niepełnosprawne, dzięki empatycznym i ofiarnym ludziom,  zapewne czują  bezpieczeństwo  i akceptację, co pozwala im lepiej funkcjonować w społeczeństwie.

W tym roku cieszy fakt, że tak licznie dopisali nam zawodnicy oraz kibice, którzy dodawali otuchy swoim faworytom.

Turniejowe zmagania trwały przez 4 godziny, podczas których wyłonili się zwycięzcy.

Wyniki:

1. Kategoria kobiet z placówek szkolnych:

I m-ce – Żaneta Niewiadomska – SOSW w Braniewie

II m-ce Justyna Jarzębińska  – zawodniczka gospodarzy – SOSW  w Lidzbarku Warmińskim

III m-ce – Joanna Chodkiewicz – SOSW w Braniewie

1. Kategoria mężczyzn z lekką niepełnosprawnością, z placówek szkolnych:

I m-ce – Adrian Kościelski – MOW  w Lidzbarku warmińskim

II m-ce – Sławek Gajek  – SOSW w Braniewie

III m-ce – Adrian Rodziewicz – SOSW w Olsztynie

1. Kategoria mężczyzn z głębszą niepełnosprawnością, z placówek szkolnych:

I m-ce – Radosław Skórko  – SOSW w Kętrzynie

II m-ce – Wojciech Granicki – SOSW w Szczytnie

III m-ce – Mateusz Cylopa – SOSW w Braniewie

1. Kategoria kobiet z placówek pozaszkolnych:

I m-ce – Barbara Piasecka – PŚDS w Lidzbarku Warmińskim

II m-ce – Jolanta Kosewska – PŚDS w Lidzbarku Warmińskim

III  m-ce – Marta Goik – WTZ  Henrykowo

1. Kategoria mężczyzn z placówek pozaszkolnych:

I m-ce – Bogusław Plona – WTZ , Stowarzyszenie „Jesteśmy razem”  w Górowie Ił.

II- m-ce – Daniel Lakei – WTZ , Stowarzyszenie „Jesteśmy razem”  w Górowie Ił.

III m-ce – Radosław Wiśniowski – Środowiskowy Dom Samopomocy  w Lidzbarku Warmińskim.

Gratulacje składamy zawodnikom nagrodzonym, ale też wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju, bo wszyscy na nie niewątpliwie zasługują.

Tenisstołowy

Tenis StolowyNiepelnosrawni