Starosta Lidzbarski – Jan Harhaj – na uroczystym otwarciu Miejskiej Biblioteki Publicznej

08.12.2015

1 grudnia 2015 roku Starosta Lidzbarski – Jan Harhaj – uczestniczył w uroczystym otwarciu zmodernizowanej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim.

Budynek przez ostatni rok przechodził gruntowną modernizację. Zmieniło się sporo. W ramach modernizacji między innymi wydzielono nowe pomieszczenia sanitarne, gospodarcze i socjalne. Wyremontowano istniejące pomieszczenia biblioteczne, zaadaptowano poddasze na pomieszczenia administracyjne i gospodarcze. Wbudowano windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych i schody na poddasze. Wymieniono sieć komputerową, elektryczną, telefoniczną, sieć wentylacyjną , sanitarną i co. Zakupiono także nowe wyposażenie biblioteki oraz wykonano elewację na budynku z wymianą drzwi wejściowych. Dobudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych Powierzchnia użytkowa budynku zwiększyła się o 120 m2.
”   źródło: Gazeta Lidzbarska

JanHrahajOtwarcieBiblioteki