Sportowy Obiekt Roku 2015 – TERMY WARMIŃSKIE

27.11.2015

Podczas uroczystej Gali – Sportowa Polska – w Warszawie, 26 listopada 2015 r. Starosta Lidzbarski – Jan Harhaj odebrał certyfikat w kategorii SPORTOWY OBIEKT ROKU 2015 w XVI edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”.

Tytuł ten otrzymały – Termy Warmińskie.

Wydarzenie to w sposób godny i wyjątkowy podkreśliło osiągnięcie i sukces inwestycyjny włodarzy powiatu lidzbarskiego w skali regionu i całego kraju. Inicjatywa budowy nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu, jakim są Termy Warmińskie, to także doskonała promocja powiatu pod względem turystycznym i sportowym.

TermyWarminskie

Budynki Term Warmińskich zostały zaprojektowane z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu działki, jej spadków i walorów widokowych. Główna bryła budynku została otoczona terenami rekreacyjnymi, z uwzględnieniem ich walorów i ekspozycji. Pojawiają się strefy zieleni uporządkowanej mające swój początek w strefie wejścia głównego i terenów restauracji, które przechodzą w strefę placu zabaw oraz tereny stawu naturalnego. W zagospodarowaniu trenu uwzględniono tereny spacerowe wykorzystując całą powierzchnię działki.

W skład obiektu Termy Warmińskie wchodzą:

Budynek główny, składający się z części głównej basenowej – termy aktywnej i rekreacyjnej.

Terma Aktywna:

– wewnątrz (basen pełnowymiarowy 25×12,5m, basen wielozadaniowy 24,10×14,70m, basen dla dzieci 8,25×9,60m i 3 jacuzzi),

– zewnątrz (basen wielozadaniowy z dziką rzeką o długości 120m).

Terma Relaks

– wewnątrz (basen witalny 17,30×13,70m, basen terapeutyczny 8,60×7,90m, basen hipertermiczny 8,75×6,70m, jacuzzi),

– zewnątrz (całoroczny basen zewnętrzny z kanałem przepływowym 120m).

Sauna, wellness/SPA

– wewnątrz (basen źródlany zimny 2,60×11,25m, basen zanurzeniowy,)

– zewnętrz (termalny basen zewnętrzny schładzający 2,05×2,40m).

Dodatkowo strefa wellness/spa posiada sześć gabinetów kosmetycznych, saunę fińską, saunę parową, sanarium, grotę aromatyczną solną, 2 pomieszczenia na masaż podwodny i wirowy, bicze wodne, basen źródlany.

Wioska wakacyjna:

Wioska wakacyjna składająca się z dwóch zespołów domków w zabudowie szeregowej. Pierwszy zespół składa się z 17 domków 8-osobowych, dwukondygnacyjnych o pow. ok. 84,58 m2 z 3 sypialniami, pokojem dziennym, aneksem kuchennym, dwoma łazienkami. Zespół zawiera również jeden domek 6-osobowy, dwukondygnacyjny o pow. 84,96 m2 z 2 sypialniami, pokojem dziennym, aneksem kuchennym i dwiema łazienkami. Drugi zespół składa się z 15 domków 4-osobowych, jednokondygnacyjnych o pow. ok. 44,60m2 w tym 5 domków przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.   To obszar przeznaczony dla rodzin z dziećmi, zwolenników aktywnego wypoczynku, turystów.

Centrum konferencyjne:

Część konferencyjna składająca się z sal konferencyjnych, umożliwiających dowolność w kreowaniu przestrzeni konferencyjnej według aktualnych potrzeb. Pojemność sal konferencyjnych wynosi: sala 1- 150 osób, sala 2 – 120 osób, sala 3 – 48 osób, sala 4 – 18 osób. Sale 1 i 2 są przedzielone ścianą mobilną, istnieje zatem możliwość ich połączenia w jedną salę na 270 osób. Ponadto, w części konferencyjnej zlokalizowane są szatnie, shopping-mall, restauracja, sala klubowa z barem, kręgielnia oraz parking podziemny na 33 miejsca postojowe.

Na terenie kompleksu znajduje się również centrum aktywności obejmujące: plac zabaw dla dzieci, staw naturalny z plażą i altanami z miejscami do grillowania, boisko do tenisa ziemnego i boisko wielofunkcyjne, park linowy i ściankę wspinaczkową z platformą.

Dodatkowo na terenie Term znajduje się 160 miejsc postojowych na zewnątrz, w tym 4 dla autokarów.

Koszty projektu przedstawiają się następująco:

– całkowity koszt projektu: 93 592 234,40 PLN, w tym :

– dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata
2007-2013: 64 420 715,22 PLN.

Budowniczy Polskiego Sportu