Debiut uczestniczek MDK na Wojewódzkim Festiwalu Sztuki Czytania

03.12.2015

                    Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście w dniach 26 – 28 listopada 2015 r. po raz drugi organizowało Wojewódzki Festiwal Sztuki Czytania.  W tegorocznej edycji konkursu debiutowali uczestnicy z pracowni teatralnej z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Najmłodszymi czytelniczkami prezentującymi teksty z dziedziny prozy i poezji literatury dziecięcej były Zuzanna Adamczyk, Patrycja Kłosowska, Wioletta Korzeniak, Olimpia Łokuciejewska i Julia Mikołap.

                           Z dziecięcą gracją i znakomitą interpretacją przeczytały wiersze pod tytułem: „Zakochana sowa”, „Wywiad z Panem Robaczkiem” oraz fragment książki A.A. Milne pt. „Chatka Puchatka”. Równie godnie reprezentowały placówkę Nadia Serwach i Dominika Trubiło, które jako debiutantki zdobyły III miejsce. To niewątpliwy sukces pracowni teatralnej prowadzonej przez Annę Wiatrak, ponieważ w zmaganiach czytelniczych uczestniczyło aż 150 przedstawicieli szkół z różnych kategorii wiekowych.

                        Tym większa radość, że spośród występujących, jako jedyne pokusiły się na interpretację utworu poetyckiego – wiersza Wisławy Szymborskiej pod tytułem „Rozmowa z kamieniem”. Pomimo wysoko postawionej poprzeczki i wybranego repertuaru udowodniły, że praca na zajęciach teatralnych i zaangażowanie w proces rozwijania pasji przynosi efekty. Odzwierciedleniem praktycznych działań jest zwycięstwo na podium jakże trudnego, nowatorskiego wyzwania, jakim jest udział w konkurencyjnej sztuce czytania.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1 zdjęcie główne

DSCF0252

DSCF0253

DSCF0254

DSCF0257

DSCF0267

Kontakt

Starostwo Powiatowe
Ul. Wyszyńskiego 37
11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: 89 767 79 00
Faks: 89 767 79 03

szczegółowe informacje kontaktowe

Deklaracja dostępności