Zespół wokalny Wild zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz w Italii”

19.09.2018

Zespół wokalny Wild z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim wrócił ze złotem z Festiwalu „Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo.

Zespół wokalny WILD, w składzie: Julia Babik, Angelika Krawczyk, Magdalena Wronowska, Oliwia Pauperowicz, Julia Zielińska, Wiktoria Głodowska i Kinga Pełka pod kierunkiem pani Małgorzaty Habudy skutecznie zadebiutował w Europie, w dniach 9 – 15 września 2018r. .

We włoskim Lido di Jesolo zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz w Italii”. Ogromnym sukcesem okazał się występ dziewcząt, bowiem zachwycił nie tylko jurorów, ale również publiczność, która znakomicie dopingowała grupę wokalną podczas zmagań konkursowych. Wśród biorących udział w rywalizacji wokalnej znaleźli się  m.in reprezentanci Bułgarii, Portugalii, Malty, Niemiec, Gruzji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu.

Ogromnym wyróżnieniem była prezentacja wokalna podczas uroczystej gali, w której to oprócz piosenki wykonanej podczas współzawodnictwa nasze Słowiki, wraz z innymi uczestnikami konkursu, perfekcyjnie zaprezentowały utwór skomponowany przez jednego z jurorów, znanego włoskiego kompozytora i producenta muzycznego.

To niesamowite przeżycie i wielki prestiż dla placówki, do której uczęszczają lidzbarczanki.

To duma, szczęście i radość nie tylko dla mieszkańców powiatu lidzbarskiego, ale również dla województwa warmińsko – mazurskiego.

Gratulujemy zwyciężczyniom i ich opiekunce za wysoki poziom występu na miarę mistrzostwa , a laureatkom złotego trofeum życzymy kolejnych sukcesów.