Emsland – rok 2012

Pobyt w Powiecie Emsland

Z trzydniową oficjalną wizytą gościł Starosta Lidzbarski – Jan Harhaj w Powiecie Emsland. Okazją do spotkania, od 18go do 20go kwietnia 2012 r., tym razem była tematyka ściśle związana z drogownictwem oraz odnawialnymi źródłami energii. Obowiązkowym punktem spotkań była wizyta w Zakładzie Dróg Powiatowych w Bawinkel, zapoznanie ze specjalistycznym sprzętem zimowym oraz spotkanie z Burmistrzem Gminy Werlte – Willfried’em Lübs’em. Starosta zwiedził także  Centrum Kompetencyjne do spraw Odnawialnych Źródeł Energii oraz Ochrony Środowiska 3N.

Przypomnijmy, że współpraca z Powiatem Emsland trwa już osiem lat.

[nggallery id=75]


Październikowa wizyta gości niemieckich z Powiatu Emsland

Od 21 do 24 października 2012 roku Powiat Lidzbarski gościł 11-osobową delegację gości niemieckich z zaprzyjaźnionego Powiatu Emsland.

W zaplanowanym harmonogramie wizyty nie zabrakło oficjalnego spotkania z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezesem Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej w Olsztynie.  Akcentem kulturalnym było  zwiedzanie Zamku Olsztyńskiego, zaś popołudnie upłynęło wszystkim na spotkaniu w lidzbarskiej Szkole Muzycznej I stopnia, w której goście mieli okazję wysłuchać koncertu przygotowanego przez dzieci i młodzież tamtejszej placówki. W  Domu Środowisk Twórczych i Lidzbarskim Domu Kultury delegacja poznała arkana funkcjonowania obu placówek oraz zapoznała się z ofertą oraz podziwiała nowo wyremontowane obiekty. Gospodarze mieli wspaniałą okazję do pokazania, tego, w jak krótkim czasie udało się skorzystać z unijnych środków, by odmienić istniejące obiekty użyteczności publicznej.

Wtorek 23 października – był ostatnim dniem wizyty. Dzień objazdowy i wycieczkowy po pięknym powiecie lidzbarskim. Gospodarzem przedpołudniowych spotkań był Wójt Gminy Lidzbark Warmiński, który przywitał przybyłych gości, zapoznał z Urzędem Gminy a następnie zorganizował przejazd do wsi Sarnowo, gdzie zaprezentował nowo wybudowaną świetlicę, a stamtąd “Schetynówką” do Suryt do Gospodarstwa Agroturystycznego “Gawryś” . Wizyta w Gminie wiejskiej Lidzbark Warmiński zakończyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku, gdzie swój dorobek zaprezentowały stowarzyszenia gminy. Popołudnie zaś upłynęło naszym gościom w Gminie Orneta. Spotkanie z Burmistrzem Ornety, wizyta w Galerii ARTNOVA, Zespole Szkół Zawodowych CKU, Hali Sportowej oraz w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, również nie tak dawno wyremontowanej zakończyło wtorkowy plan wizyty naszych przyjaciół.

Kontakt

Starostwo Powiatowe
Ul. Wyszyńskiego 37
11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: 89 767 79 00
Faks: 89 767 79 03

szczegółowe informacje kontaktowe

Deklaracja dostępności