Emsland – rok 2011

Zaprzyjaźnione spotkanie polsko-niemieckie

Z czterodniową wizytą do Powiatu Lidzbarskiego przyjedzie 13-osobowa delegacja Powiatu Emsland. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta Starostów obu powiatów, na zaproszenie Starosty Lidzbarskiego – Jana Harhaja. Okazją do spotkania będzie także pożegnanie długoletniego Starosty Powiatu Emsland – Hermann’a Bröring’a.
W zaplanowanym harmonogramie nie zabraknie oficjalnego spotkania z Marszałkiem Województwa – Jackiem Protasem, burmistrzami, wójtami oraz włodarzami powiatu. Obowiązkowym punktem spotkań będzie robocza dyskusja i omówienie dotychczasowej blisko siedmioletniej współpracy oraz omówienie dalszego rozwoju partnerstwa i współpracy między partnerskimi samorządami. Zostaną także opracowane plany współpracy na następne lata poszerzone o nowe pomysły i nowe pola współpracy.
Z kurtuazyjną wizytą goście niemieccy wyjadą do Kiwit oraz odwiedza Użytek Ekologiczny Bartniki i Dom Trakeński. Warto wspomnieć,
że od maja tego roku gmina Kiwity posiada partnera niemieckiego w Lathen.
Ostatni dzień pobytu delegacji upłynie na całodziennej wycieczce po Mazurach. Zaplanowaliśmy rejs statkiem „Posejdon”, zwiedzanie twierdzy Boyen i krótki pobyt w Rynie połączony ze zwiedzaniem hotelu i Zamku.

Kontakt

Starostwo Powiatowe
Ul. Wyszyńskiego 37
11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: 89 767 79 00
Faks: 89 767 79 03

szczegółowe informacje kontaktowe

Deklaracja dostępności