Emsland – rok 2008

Wizyta delegacji Powiatu Lidzbarskiego w Powiecie Emsland

Od 14 do 17 maja 2008 roku, delegacja Powiatu Lidzbarskiego odwiedziła zaprzyjaźniony Powiat Emsland. Celem wizyty było przede wszystkim nawiązanie ścisłej współpracy wśród jednostek powiatowych, które do tej pory jeszcze nie miały możliwości lub okazji nawiązania bezpośredniego kontaktu na niwie służbowej. Spotkania przebiegały w sześć grupach tematycznych:

  1. Bezpieczeństwo/Policja,
  2. Służba Zdrowia/Szpitalnictwo,
  3. Turystyka i promocja regionu,
  4. Gospodarka i przedsiębiorczość,
  5. Urząd Pracy,
  6. Planowanie rodziny i pomoc rodzinie.

Poruszano tematy związane m.in. z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestępczości, przemocy rodzinie, promocją regionu, mówiono o wspólnych projektach rozwoju przy włączeniu Ukrainy (kolejnego partnera powiatu lidzbarskiego), termach warmińskich. Również poruszono kwestie promocji firm i produktów, organizacji mini-targów. Nie uniknięto tematu bezrobocia, projektów dla bezrobotnych, czy pomocy jaka jest udzielana osobom pozostającym bez pracy. Bezpieczeństwo zdrowotne obywateli, kierunki rozwoju usług medycznych i rehabilitacja osób starszych oraz sytuacja rodzin na wsi edukacja dzieci i młodzieży, czy programy pomocy rodzinie, to także kwestie poruszone na spotkaniach roboczych, które miały miejsce w piątek.

Oprócz spotkania w grupach roboczych, w Starostwie w Meppen, pierwszego dnia odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pt. „Warmia
w fotografii”. Kapela ROGÓŻANIE, uświetniła swoim występem inauguracje ekspozycji zaś panie artystki ludowe – pokazały swój dorobek artystyczny swoich autorskich wyrobów artystycznych.

Ostatni dzień pobytu delegacji upłynął na całodziennej wycieczce po Powiecie Emsland. Gospodarze zaprosili uczestników do najstarszego miasta w powiecie Emsland – Haselünne, zespołu pałacowego Clemenswerth w Sögel oraz do Papenburga, gdzie grupa zwiedziła miasto i stocznie Meyerwerft.

[nggallery id=44]

Kontakt

Starostwo Powiatowe
Ul. Wyszyńskiego 37
11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: 89 767 79 00
Faks: 89 767 79 03

szczegółowe informacje kontaktowe

Deklaracja dostępności