Emsland – rok 2003

Wizyta gości niemieckich z Powiatu Emsland

28 i 29 lipca 2003 roku na zaproszenie Starosty Lidzbarskiego – Jacka Protasa, w Powiecie Lidzbarskim gościł Starosta Powiatu Emsland – Herman Broring ze swoim asystentem – Michaelem Steffens’em.

Niemieccy goście, pierwszego dnia, w godzinach przedpołudniowych spotkali się z Zarządem Powiatu Lidzbarskiego oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Orneta. Podczas wizyty w Ornecie podziwiali malownicze miasteczko, jej zabytki m.in. Kościół p.w. Jana Chrzciciela oraz Ratusz, zobaczyli kompleks koszarowy oraz Halę Sportową. Natomiast po południu swój czas poświęcili na spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo-Handlowej. Głównym tematem, którym interesowali się nasi biznesmeni, była – oprócz własnej prezentacji – rozmowa o ewentualnej współpracy z niemieckimi przedsiębiorcami.

Dzień drugi – rekreacyjno-turystyczny – wypełniony został prezentacją „perełek”” powiatowych – Zamku Biskupów Warmińskich oraz Sanktuarium Maryjnego w Stoczku Klasztornym.

Podsumowanie wizyty wydaje się być obiecujące. Włodarze powiatu, dążą do tego, aby Powiat Lidzbarski pozyskał partnera niemieckiego do budowania i rozwijania współpracy między obu regionami, jak również do obustronnego poznania, wspierania nie tylko przedsięwzięć gospodarczych, czy kulturalnych. Zatem wszystko przed nami. Być może jeszcze w tym roku pozyskamy drugiego zagranicznego partnera.

[nggallery id=40]

Kontakt

Starostwo Powiatowe
Ul. Wyszyńskiego 37
11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: 89 767 79 00
Faks: 89 767 79 03

szczegółowe informacje kontaktowe

Deklaracja dostępności