Wizyta członków Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Niemieckiej

04.07.2019

28 czerwca 2019 r. Powiat Lidzbarski odwiedziła  14-osobowa grupa przedstawicieli  Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Niemieckiej między regionami Warmii i Mazur oraz powiatu Emslad z którym powiat Lidzbarski współpracuje na podstawie umowy partnerskiej już 15 lat. W spotkaniu informacyjnym na temat działalności    i struktur organizacyjnych stowarzyszenia potocznie nazywanego Kręgiem Przyjaźni Polsko-Niemieckiej, które odbyło się  obyło się w urzędzie Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, udział wzięli Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk, Wiceburmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych  i placówek oświatowych z powiatu lidzbarskiego oraz prezesi klubów piłkarskich Akademia Piłkarska PROGRES i MKS Błękitni Orneta. Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Niemieckiej tworzą osoby związane z sektorem samorządowym, jego misją jest  pozyskiwanie partnerów na terenie naszego Województwa i wspólna realizacja projektów finansowanych ze źródeł unii europejskiej. Powodem, dla którego odbyło się spotkanie jest  inicjatywa utworzenia stowarzyszenia realizującego  podobne cele na terenie powiatu lidzbarskiego,  co dałby  większe możliwości rozwoju między innymi w odniesieniu do placówk oświatowych i organizacji pozarządowych z naszego powiatu.