Wielkie zwycięstwo „małego” domu kultury czyli sukces Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim

22.01.2018

Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto, nazywany częstokroć przez mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego „ małym” domem kultury, w dniach 11 – 14 stycznia 2018r. ukazał swoją wielkość podczas 24 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie , w województwie śląskim.

Wśród tegorocznych laureatów międzynarodowych zmagań wokalnych znaleźli się młodzi artyści z naszej placówki oświatowej. Wokaliści znakomicie wypromowali lidzbarski powiat, godnie wcielając się w rolę estradowych rzeczników województwa warmińsko – mazurskiego.

Zespół wokalny Wild z pracowni wokalnej, prowadzonej przez panią Małgorzatę Habudęzdobył II miejsce w prestiżowym konkursie wokalnym, do którego przystąpiło w 38 ośrodkach w Polsce 1639 podmiotów artystycznych, zrzeszających ok. 20.000 wykonawców.

Niewątpliwym sukcesem młodych wokalistów był już sam udział w finale tego wieloletniego wydarzenia kulturalnego, ocenianego przez profesjonalne jury w osobach znamienitych profesorów z dziedziny muzyki, pod patronatem ogólnopolskich mediów, firm i instytucji: m.in. TVP Kultura, „Naszego Dziennika”, „Gościa Niedzielnego”, Poczty Polskiej, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska i innych.

Podczas trzydniowych finałowych przesłuchań w stolicy Polskiej Kolędy, w Będzinie, walczyło o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody 140 wykonawców.

Druga nagroda naszego zespołu dodała splendoru podjętemu artystycznemu wyzwaniu.

Kilkuosobowa grupa młodzieży, uczęszczająca na pozaszkolne zajęcia do MDK doskonale utrwaliła „ świątecznego ducha, ożywiając wszystko co dobre, piękne, rodzinne i szlachetne”, rozsławiając nasz region na międzynarodowym szczeblu.

A wsparcie finansowe Starosty Lidzbarskiego Jana Harhaja oraz Rady Rodziców umożliwiło młodzieży wzięcie udziału w tak dużym przedsięwzięciu kulturalnym , otworzyło drzwi do współzawodnictwa z najlepszymi artystami i pozwoliło na zaprezentowanie umiejętności zdobywanych na co dzień podczas zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

To niesamowite uczucie – mieć poczucie dumy i świadomość, że w małym miasteczku, w niewielkim budynku rozwijają się wielkie talenty, pod okiem pasjonatów, wspaniałych nauczycieli, dzięki którym propagowane są wartości kulturalne i narodowe, podnoszące tradycje naszych pradziadów i krzewiące korzenie polskości.

Fot. Piotr Wyparło, Źródło: http://mfkip.pl/