Uroczyste otwarcie pracowni edukacyjnych

24.09.2019

19 września 2019 r. w bursie przy  Zespole Szkół i Placówek Oświatowych  w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste otwarcie  czterech pracowni  o funkcji edukacyjnej:

– biologiczno chemicznej z zapleczem;
–masażu z zapleczem i łazienką;
–kosmetycznej z zapleczem;
–językowej/komputerowej z zapleczem.

W otwarciu udział wzięli Poseł na Sejm RP Jacek Protas, Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wicestarosta Lidzbarski Jarosław Kogut, Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marek Chyl, Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Adam Brodowski, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Anna Tkaczuk, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Jacek Krzywdziński, a także kadra nauczycielska i uczniowie.

Wymienione pracownie powstały w miejscu wcześniej nieużytkowanego poddasza bursy w celu uzupełnienia programu nauczania Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych o profilu –  technik masażysta i technik usług kosmetycznych. Przebudowa i zagospodarowanie pomieszczeń stanowią przedmiot inwestycji pn.: „Przebudowa i  zmiana sposobu użytkowania poddasza bursy na pracownie oraz warsztaty szkolne przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Wierzbickiego 3B”, której łączna kwota to ponad 3 miliony złotych.
Po za nowoczesnymi pracowniami dzięki, którym istnieje możliwość kształcenia na dwóch, nowych kierunkach wyremontowana została część bursy  zamieszkiwana przez młodzież szkolną uczęszczającą do  szkół ponadpodstawowych w Lidzbarku Warmińskim. Obecnie bursa posiada dwadzieścia pokoi dwuosobowych, 3 pokoje o podwyższonym standardzie, łazienki, kuchnie oraz świetlicę. Prace remontowe bursy wraz z wyposażeniem pokoi wynosi ok. 500 tysięcy złotych.