Spotkanie dotyczące projektu pn.: „Powiat – Gmina samowystarczalne energetycznie”

22.06.2018

21 czerwca br w sali konferencyjnej starostwa powiatowego miało  miejsce spotkanie dotyczące projektu pn.: „Powiat – Gmina samowystarczalne energetycznie”.  Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wicestarosta Jarosław Kogut oraz wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Lidzbarskiego uczestniczyli w spotkaniu z Pawłem Olechnowiczem – prezesem zarządu, Piotrem Przyborowskim obejmującym stanowisko dyrektora zarządzającego MAPU oraz Antonim  Czyżykiem – Dyrektorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu .  Działalność firmy  Most Advanced Power Unit polega na wprowadzaniu usprawnień oraz  poprawy w  zakresie bezpieczeństwa energetycznego przedsiębiorstw. Rozmowy dotyczyły przybliżenia informacji związanych z opracowaniem strategii rozwoju szeroko pojętej energetyki z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Projekt ma za zadanie wprowadzić innowacyjne rozwiązania energetyczne, które będą skutkowały optymalizacją dotychczasowych kosztów w zakresie konsumpcji energii. Przedstawiciele Powiatu Lidzbarskiego oraz obecni wójtowie i burmistrzowie wyrazili zainteresowanie w/w projektem.