Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z nową stołówką

16.09.2020

Dobiegają końca prace związane z doposażeniem i poprawą standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim

W kwietniu br. w ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” Powiat Lidzbarski złożył wniosek aplikacyjny o udzielenie wsparcia finansowego dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim, który otrzymał pozytywną ocenę. Całkowita wartość zadania to 101 167,49 zł, z czego 80 000,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków budżetu państwa. Pozostała część to wkład finansowy i rzeczowy Powiatu Lidzbarskiego.

Wsparcie finansowe pozyskane z rządowego programu wykorzystano zostało na zakup niezbędnego sprzętu do przygotowywania posiłków w żywieniu zbiorowym oraz wymianę wyeksploatowanego sprzętu kuchennego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, co znacznie poprawi standard funkcjonowania stołówki. Zakupiono m.in. kuchnię elektryczną z piekarnikiem 6-cio palnikową, maszynę wielofunkcyjną „Wilk”, przystawkę do rozdrabniania warzyw, zamrażarkę skrzyniową, zmywarkę z funkcją wyparzania, szafę chłodniczą a także stoły i krzesła. Oprócz wyposażenia gastronomicznego do kuchni oraz jadalni, z której korzystają uczniowie i wychowankowie placówki pomieszczenia przeszły również remont. Dokonano wymiany drzwi i okienek podawczych, wymieniono instalację wod-kan, dostosowano część instalacji elektrycznej, ułożono glazurę, wymieniono zlewy z osprzętem.

 „Dzięki realizacji programu znacznie poprawi się jakość pracy pracowników obsługi placówki oraz komfort korzystających ze stołówki uczniów i wychowanków. Jestem bardzo zadowolony z efektu dotychczas  przeprowadzonych prac. Aktualnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym trwają prace wykończeniowe. Układana jest terakota, trwa fugowanie okładzin ściennych z płytek oraz prace malarskie. Już niedługo codzienność szkolna stanie się bardziej przyjazna. Dzieci będą mogły w bardzo przyjaznych i komfortowych warunkach zjeść posiłek i nabrać sił przed kolejnymi zajęciami.” – mówi Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski.

Kontakt

Starostwo Powiatowe
Ul. Wyszyńskiego 37
11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: 89 767 79 00
Faks: 89 767 79 03

szczegółowe informacje kontaktowe