Powiat Lidzbarski na Szlaku Świętej Warmii

26.06.2020

Miło nam poinformować, że Powiat Lidzbarski z Powiatem Olsztyńskim przystąpił do realizacji cyklu audycji pn. „Święta Warmia” na antenie TVP 3 Olsztyn. Nagrania najprawdopodobniej trafią również na antenę TVP Polonia, TVP Kultura i TVP Historia.

Szlak Świętej Warmii tworzy 16 miejsc pielgrzymkowych, sanktuariów i innych obiektów sakralnych związanych z historią biskupiego księstwa warmińskiego. Prowadzi od słynnych Wrót Warmii w Bałdach przez które z Warszawy przybywali do swojej diecezji kolejni biskupi warmińscy. Koleje „stacje” to: Gietrzwałd, Olsztyn, Głotowo, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Stoczek Klasztorny, Bisztynek, Reszel, Święta Lipka, Tłokowo, Krosno, Chwalęcin, Pieniężno i Frombork. Szlak kończy się w Braniewie – pierwszej historycznej stolicy regionu.

„Jest to ciekawy projekt którego celem jest promocja, eksponowanie walorów regionu i wzrostu jego turystycznej atrakcyjności w oparciu o warmińskie miejsca pielgrzymkowe i sanktuaria stanowiące nie tylko bogate dziedzicowo kultury chrześcijańskiej, ale również ważną spuściznę historyczną naszego regionu. Wierzę, że realizacja projektu przyczyni się do turystycznego rozwoju naszego powiatu. Serdecznie zachęcam do obejrzenia cyklu audycji na temat Świętej Warmii na antenie TVP 3 Olsztyn.” – mówi Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski.

 

Kontakt

Starostwo Powiatowe
Ul. Wyszyńskiego 37
11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: 89 767 79 00
Faks: 89 767 79 03

szczegółowe informacje kontaktowe