Powiat Lidzbarski kolejny raz doceniony II miejsce w rankingu „Wydatki Inwestycyjne Samorządów 2017”

12.10.2017

W dniach 5-6 października 2017 r. Starosta Lidzbarski Jan Harhaj oraz Członek Zarządu Powiatu Lidzbarskiego Janusz Mucha, uczestniczyli w XV Samorządowym Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Było to prestiżowe spotkanie stanowiące wymianę doświadczeń szefów samorządów z przedstawicielami administracji państwowej i biznesu.

Pierwszy dzień forum  zwieńczyła Gala Inwestorów Samorządowych, podczas której ogłoszono wyniki rankingu WSPÓLNOTY opracowanego przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie zestawień wszystkich samorządów analizowanych na podstawie obiektywnych danych ze sprawozdań finansowych JST, danych GUS, dodatkowo uzupełnionych ankietyzacją prowadzoną przez pismo WSPÓLNOTA.

Miło nam poinformować, że:

Powiat Lidzbarski zajął II miejsce

w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA:
podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2014 -2016
w kategorii powiaty

To nie pierwszy raz kiedy samorząd powiatowy został zauważony i wyróżniony.
W październiku 2015 roku, Powiat Lidzbarski zajął II miejsce w rankingu podsumowującym wydatki samorządów ze środków unijnych w latach 2004–2014
w kategorii powiaty.
We wrześniu 2016 roku, Powiat Lidzbarski zajął I miejsce w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2013-2015 w kategorii powiaty.