Powiat Lidzbarski Kolejny Raz Doceniony

05.11.2020

7-8 października 2020 r. odbyło się XVIII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Było to prestiżowe spotkanie stanowiące wymianę doświadczeń szefów samorządów z przedstawicielami administracji państwowej i biznesu. Pierwszy dzień forum  zwieńczyła Gala Inwestorów Samorządowych, podczas której ogłoszone zostały wyniki rankingu WSPÓLNOTY opracowanego przez prof. dr hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawą opracowania rankingu były sprawozdania budżetowe samorządów, które zostały uzupełnione ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych, prowadzoną wśród miast powiatowych i miast na prawach powiatu. Kwoty wydatkowane na projekty współfinansowane środkami unijnymi dzielone są przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu.

Miło nam poinformować, że Powiat Lidzbarski zajął II miejsce w rankingu Pisma Wspólnota za „Wykorzystanie środków funduszy z UE – inwestycje transportowe” w kategorii powiaty.

„W związku z  panującym zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 zdecydowałem się nie uczestniczyć w uroczystej gali, a nagroda trafiła do Urzędu drogą pocztową. Jest to kolejne szczególne wyróżnienie, które jest symbolem sukcesu i synonimem jakości pracy wykonywanej przez cały zespół, który na co dzień  z zaangażowaniem pracuje i tworzy Powiat Lidzbarski. Dla mnie jako włodarza powiatu jest to nie tylko powód do dumy ale również inspiracja i wzór do dalszego rozwoju. – mówi Starosta Lidzbarski, Jan Harhaj.

To nie pierwszy raz kiedy samorząd Powiatowy został zauważony i wyróżniony przez Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota:

• w 2018 roku Powiat Lidzbarski został nagrodzony dwukrotnie –  w kategorii powiaty, w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2015 – 2017 nasz powiat zajął III miejsce, kategorii powiaty, w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne finansowane ze środków UE w latach 2014 – 2017 znalazł się na II miejscu.
  • w 2017 roku, Powiat Lidzbarski zajął II miejsce w rankingu WSPÓLNOTY podsumowującym wydatki  inwestycyjne samorządów  w latach 2014 – 2016, w kategorii powiaty.
  • w 2016 roku, Powiat Lidzbarski zajął I miejsce w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2013-2015 w kategorii powiaty.
  • w 2015 roku, Powiat Lidzbarski zajął II miejsce w rankingu podsumowującym wydatki samorządów ze środków unijnych w latach 2004–2014
    w kategorii powiaty.