Powiat lidzbarski dwukrotnie nagrodzony

10.10.2018

W dniach 2-3 października2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się XVI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów . Jest to wydarzenia łączące najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej. Blisko 60 debat, wykładów i prezentacji dało możliwość zapoznania się z najskuteczniejszymi rozwiązaniami, innowacjami i dobrymi praktykami.

Przedstawicielami powiatu lidzbarskiego na dwudniowym, prestiżowym forum byli : Jan Harhaj – Starosta Lidzbarski oraz Jan Dyba – Wiceprzewodniczący  Rady Powiatu Lidzbarskiego. Pierwszego dnia wydarzenie zwieńczyła gala, podczas której ogłoszono wyniki  rankingów Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, opracowanych przez profesora Pawła Swaniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, na podstawie danych ze sprawozdań finansowych wszystkich JST, danych GUS oraz ankietyzacji prowadzonej przez pismo WSPÓLNOTA.

Powiat lidzbarski został nagrodzony dwukrotnie –  w kategorii powiaty, w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2015 – 2017 nasz powiat zajął III miejsce, kategorii powiaty, w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne finansowane ze środków UE w latach 2014 – 2017 znalazł się na II miejscu.

Warto przypomnieć, że powiat lidzbarski w poprzednim roku zajął II miejsce w rankingu WSPÓLNOTY podsumowującym wydatki  inwestycyjne samorządów  w latach 2014 – 2016, w kategorii powiaty.