Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego

13.06.2018

12 czerwca 2018 r. w  Starostwie Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Podczas posiedzenia przedstawione zostały:

•   „Informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie Powiatu Lidzbarskiego” w 2017 roku przez Zastępcę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lidzbarku Warmińskim,
  • sprawozdanie dotyczące stanu bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego w zakresie realizacji zadań Inspekcji Weterynaryjnej na obszarze Powiatu Lidzbarskiego w 2017 roku
  • ocena bezpieczeństwa drogowego na terenie Powiatu Lidzbarskiego w 2017 roku z uwzględnieniem akcji zimowego utrzymania dróg,
  • sprawozdanie z realizacji „Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2014 – 2017 Bezpieczny Powiat Lidzbarski”  za II półrocze 2017.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Pani Julitta Kowalska przedstawiła informację o działalności Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lidzbarku Warmińskim, w 2017 roku największym problemem jest ustalenie właścicieli budynków, które są w bardzo złym stanie technicznym i stwarzają zagrożenie.