Podziękowania włodarzy lidzbarskich dla hodowców bydła mlecznego

23.03.2018

20 marca 2018 r. w Lidzbarku Warmińskim odbyło się spotkanie Hodowców Bydła Mlecznego z powiatu lidzbarskiego i bartoszyckiego, podsumowujące wyniki oceny wartości użytkowej bydła mlecznego za rok 2017. Spotkanie zorganizowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie, Oddział w Olsztynie oraz Warmińsko- Mazurski Związek Hodowców Bydła Mlecznego w Olsztynie.

Podczas spotkania, Pan Jan Harhaj Starosta Lidzbarski wspólnie z Panem Jarosławem Kogutem, Wicestarostą Lidzbarskim, uroczyście podziękowali hodowcom za osiągnięcie wysokich wyników, i życzyli owocnego dalszego działania, a także satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, wręczając statuetki i upominki wyróżniającym się hodowcom bydła mlecznego z powiatu lidzbarskiego.

Ponadto z okazji jubileuszu 25-lecia powstania Warmińsko – Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego w Olsztynie Pan Andrzej Steckiewicz Prezes Związku, wręczył Staroście Lidzbarskiemu pamiątkowy medal z tej okazji.

Wyróżnieni hodowcy:

Gmina Lidzbark Warmiński: Piotr Szczerbik, Franciszek Jasinowicz i Krzysztof Mucha

Gmina Orneta: Bogusław Rutkowski, Robert Jaczewski, Agata Plewa

Gmina Kiwity: Grażyna Gil,  Zdzisław Sadowski, Jerzy Winiarek