Podsumowanie konkursu „Darmowa Czujka dla Ciebie” oraz przekazanie dronów

02.03.2018

Podczas XXXIII Sesji Rady Powiatu Lidzbarskiego, która odbyła się  22 lutego 2018 r. została podsumowana  tegoroczna edycja konkursu „Darmowa Czujka dla Ciebie”.

W trakcie trzech miesięcy, 12 czujek tlenku węgla trafiło do mieszkańców powiatu lidzbarskiego.
Aby wziąć udział w konkursie, należało wypełnić kupon zamieszczony w tygodniku Gazeta Lidzbarska, odpowiedzieć poprawnie na pytanie i odesłać lub dostarczyć go na adres KP PSP w Lidzbarku Warmińskim.  Pytanie brzmiało: „Z jaką częstotliwością powinno odbywać się czyszczenie przewodów kominowych pieca na paliwo stałe?”. Prawidłowa odpowiedź brzmi: co najmniej raz na 3 miesiące. Fundatorem nagród był Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj, który przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim zorganizował akcję promocyjną.

Ponadto firma „BAZA – Akademia Kompetencji” z Warszawy przeprowadziła w Powiecie Lidzbarskim wśród strażaków OSP oraz pełnoletnich uczniów lidzbarskich i orneckich szkół cykl szkoleń pn. „System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskaniem i przetwarzaniem danych terenowych”. Łącznie przeszkolono prawie 250 osób.

Zwieńczeniem cyklu szkoleń było przekazanie przez reprezentującą firmę Panią Natalię Sycz dwóch profesjonalnych dronów Powiatowej Komendzie PSP w Lidzbarku Warmińskim oraz Zespołowi Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim, celem dalszego wykorzystania i rozwijania wiedzy oraz umiejętności zdobytych podczas szkoleń.