Wydarzenia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Orneckim Zespole Szkół Ogólnokształcących

24.09.2018

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie co roku jesienną porą  biorą udział w biegach, które odbywają się na Stadionie Miejskim w Ornecie. W tym roku  dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania Niepodległości  bieg odbył się  pod hasłem,, Biegamy dla Niepodległej ”.

21 września – w Międzynarodowym Dniu Pokoju, w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie odbyło się spotkanie, którego tematem była Setna rocznica odzyskania niepodległości „Oni też chcieli żyć w niepodległej”.

Gospodarz spotkania – Dyrektor ZSO Jerzy Janulewicz przywitał zebranych gości oraz otworzył spotkanie. Odnoszący się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju montaż słowno- muzyczny stanowił poetycki wstęp do wystąpienia gości wśród których obecni byli: przedstawiciele Warmińsko -Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno-Kolekcjonerskiego – p. Mirosława Klukowicza, a także chorążego Romana Grabowskiego z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. To właśnie chorąży Grabowski przedstawił  zebranym dużą dozę  historii Polski, wpisaną w pryzmat: numizmatów, działań Stowarzyszenia, czy życiorysy prywatnych fundatorów pomników pamięci.

Dziękujemy zacnym gościom oraz Panu Dyrektorowi. Słowa podziękowania kierujemy także do organizatorów spotkania: p. Edyty Budyty, p. Anny Lipińskiej oraz p. Józefa Uzara.