„Ogólniak” będzie miał nowe boisko

10.02.2022

Powiat Lidzbarski 03.02.2022r. podpisał  z przedsiębiorstwem wielobranżowym  GRETASPORT umowę na „Wykonanie kompleksu boisk i bieżni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących (ZSO) w Lidzbarku Warmińskim”. W ramach inwestycji  przewidziana jest między innymi budowa bieżni lekkoatletycznej, strefy Street Workout, boiska wielofunkcyjnego (piłka nożna, piłka ręczna, tenis ziemny) ze specjalistycznym oświetleniem technicznym oraz budowa miejsca spotkań i sadzenie drzew i krzewów.  Inwestycja dofinansowana zostanie ze środków Programu Rządowego FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJII STRATEGICZNYCH, a jej wartość wyniesie 2 486 137,43 zł,  z czego dofinansowanie z budżetu państwa to 2 237 523,69 zł. Planowanie zakończenia całości robót budowlanych, stanowiących przedmiot niniejszej inwestycji szacuje się na listopad 2022 r. „Inwestowanie w lidzbarską oświatę jest dla mnie priorytetem, ponieważ jest to inwestycja w rozwijanie się młodych ludzi w naszym powiecie, którzy stanowią jego przyszłość”- powiedział Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski.