Nowy aparat powietrzny dla strażaków

05.12.2017

Podczas XXX Sesji Rady Powiatu Lidzbarskiego, która odbyła się 30 listopada 2017 r., Jan Harhaj – Starosta Lidzbarski przekazał na ręce Rafała Szymukowicza – pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim aparat powietrzny MSA Auer AirGO  z butlą kompozytową.

Urządzenie używane jest przez strażaków do ochrony górnych dróg oddechowych w akcjach o silnym zadymieniu zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, lub w akcjach, gdzie w powietrzu występują szkodliwe dla zdrowia czynniki. Dzięki aparatowi zostanie poszerzony zakres możliwości działania naszej jednostki zwłaszcza w trudnych działaniach.

Ponadto, tego samego dnia, do Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim trafiły trzy specjalistyczne torby, które posłużą policjantom do przechowywania służbowych aparatów fotograficznych. Fundatorem prezentu były Termy Warmińskie. Przekazania dokonał Starosta Lidzbarski na ręce Piotra Koszczała – Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim.