Krajowa Narada przedstawicieli województw, miast, powiatów i gmin współpracujących z białoruskimi partnerami

06.11.2017

30 października br. Starosta Lidzbarski Jan Harhaj uczestniczył w Krajowej Naradzie przedstawicieli województw, miast, powiatów i gmin współpracujących z białoruskimi partnerami, organizowanej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Polska – Białoruś przy współpracy z Ministrem Rozwoju.

Program Narady obejmował m.in. Nowe otwarcie w stosunkach gospodarczych Polski i Białorusi, prezentację raportu nt. Stanu współpracy JST z białoruskimi partnerami oraz wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Przypomnijmy, że Powiat Lidzbarski od 1 października 2010 r. współpracuje z Rejonowym Komitetem Wykonawczym Obwodu Grodzieńskiego Republiki Białorusi. 22 sierpnia 2015 r. Starosta Lidzbarski Jan Harhaj i Przewodniczący Białoruskiego Ostrowieckiego Regionalnego Komitetu Wykonawczego Adam Kowalko, podpisali Umowę o Współpracy Gospodarczej. Współpraca ta ma przyczynić się do wymiany młodzieży oraz nawiązywania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, promowania rejonów
w dziedzinie kultury i sztuki oraz rozwoju turystyki.