Konkurs Wiedzy o Historii i Patronie Szkoły w orneckim Liceum Ogólnokształcącym im. Bojowników o Polskość Warmii

13.03.2017

Artykuł nadesłany przez  Liceum Ogólnokształcące im. Bojowników o Polskość Warmii w Ornecie

7 lutego 2017 roku  nauczyciel historii w naszym liceum – profesor Józef Uzar zorganizował Konkurs Wiedzy o Historii i Patronie Szkoły. W konkursie uczestniczyło blisko 90% uczniów naszej szkoły.

W kategorii drużynowej zwyciężyła klasa 1a, miejsce II zajęła klasa 3a, miejsce III  klasa 2a, tuż za podium uplasowała się klasa 1b. Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w tej kategorii stanowiła gotówka.

W kategorii indywidualnej zwyciężyła uczennica klasy 1a – Weronika Ziętek, miejsce drugie zajął uczeń klasy 3a – Kacper Bałasz, miejsce trzecie zajęli ex aeuqo: uczennica klasy 1a – Martyna Tereszewska oraz uczeń klasy 3a – Patryk Szydłowski. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz symboliczne prezenty okolicznościowe.

Uczestnicy konkursu, którzy osiągnęli wysokie wyniki  otrzymali także … oceny bardzo dobre          z historii!

Wyniki konkursu oraz jego zwycięzców poznaliśmy w trakcie  uroczystego apelu w dniu Święta Szkoły – 9 lutego.

Uczestnik konkursu