Informacja dla mieszkańców Powiatu Lidzbarskiego

13.03.2020

Szanowni Państwo,

W czwartek, 12 marca 2020 r.  w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołane zostało na wniosek Przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ze względu na pojawienie się na terytorium Polski wirusa SARS-CoV-2, określanym „koronawirusem”. Sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu lidzbarskiego z uwzględnieniem zachorowań na koronawirusa przedstawił na nim Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Pan Wojciech Borowy, który poinformował, że na terenie powiatu lidzbarskiego nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz pracowników administracji rekomendujemy Państwu ograniczenie wizyt w Starostwie oraz innych instytucjach administracji publicznej. Prosimy zgłaszać się tylko w przypadkach konieczności osobistego załatwienia sprawy.

W sprawach kierowanych do Starostwa można korzystać z platformy ePUAP. Adres skrzynki podawczej Starostwa to /splidzbarkwarm/SkrytkaESP lub /splidzbarkwarm/skrytka.

Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać telefonicznie, a także drogą mailową na adres sekretariat@powiatlidzbarski.pl. Wszystkie telefony do pracowników Starostwa znajdą Państwo na stronie https://bipsplidzbark.warmia.mazury.pl/ w zakładce „kontakt do nas”.

Rekomendujemy wszystkim mieszkańcom ograniczenie aktywności w większych skupiskach ludzi. Prosimy o dużą dbałość w zakresie higieny osobistej, a w szczególności bardzo częste mycie rąk. Zalecamy ograniczenie mobilności i pozostawanie w miarę możliwości w domach. Szczególnie dotyczy to osób starszych, schorowanych i z osłabioną odpornością.

                                                                                                  Jan Harhaj 

                                                                                              Starosta Lidzbarski

                                                Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Kontakt

Starostwo Powiatowe
Ul. Wyszyńskiego 37
11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: 89 767 79 00
Faks: 89 767 79 03

szczegółowe informacje kontaktowe