Firma Polmlek zaopatrzyła Powiat Lidzbarski w oczyszczacze powietrza

12.11.2020

W czwartek, 5 listopada 2020 r. w gabinecie Starosty Lidzbarskiego Jana Harhaja odbyło się przekazanie oczyszczaczy powietrza. Zostały zakupione przez Pana Jerzego Boruckiego i Pana Andrzeja Grabowskiego – właścicieli Grupy Polmlek. Za pośrednictwem Prezesa Firmy Polmlek w Lidzbarki Warmińskim Pana Marcina Witulskiego sprzęt w ilości 10 sztuk został dostarczony do Urzędu.

Oczyszczacze powietrza IQ SOFT 150 działają biobójczo na bakterie, wirusy, roztocza i grzyby poprzez promieniowanie UV-C. Dzięki temu urządzeniu powietrze w pomieszczeniu 60m2 i wysokości 2,5m zostanie przefiltrowane dwukrotnie w ciągu godziny. Takie działania są niezwykle ważne i przydatne w obecnej sytuacji panowania wirusa COVID- 19.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mamy możliwość korzystania z ofiarowanego sprzętu. Jest to pewna forma ochrony pracowników jednostek w Powiecie Lidzbarskim.” – mówi Starosta Lidzbarski Jan Harhaj.