Delegacja Powiatu z wizytą w Niemczech

06.11.2017

25-28 października 2017 roku 15-osobowa delegacja Powiatu Lidzbarskiego na czele ze Starostą Powiatu, Janem Harhajem, przebywała z wizytą w partnerskim powiecie Emsland (Niemcy). Staroście Lidzbarskiemu w wyjeździe towarzyszyli Radni Powiatowi oraz  Dyrektorzy Szkół Średnich z Powiatu Lidzbarskiego.

Ideą wyjazdu było zacieśnianie i utrwalanie więzi w ramach już istniejących partnerstw, zapoznanie się z potencjałem powiatu oraz edukacją na szczeblu ponadpodstawowym. Obowiązkowym punktem spotkań były robocze spotkania na temat dotychczasowej blisko 13-letniej współpracy oraz nakreślenie planów na jej najbliższe lata.

Ostatni dzień pobytu upłynął na całodziennej wycieczce po Powiecie Emsland. Polska delegacja miała okazję zwiedzić duże przedsiębiorstwa m.in. firmę Krone, zajmującą się produkcją naczep, Centrum Klimatyczne oraz Centrum OZN (Odnawialne Źródła Energii).

Uwieńczeniem październikowej wizyty było spotkanie ze Starostą Powiatu Emsland – Reinharde’em Winter’em oraz Radnymi Powiatu Emsland.