,,Biało-czerwone sztandary” Wystawa batików w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty w MDK

01.08.2018

Po raz kolejny w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim w  ramach współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” została zorganizowana wystawa prezentująca prace wykonane przez uczestników zajęć plastycznych.

Tym razem ,,są to duże, płócienne obrazy wykonane techniką batiku, malowane woskiem na tkaninach– sztandary inspirowane wydarzeniami historycznymi u progu odrodzonego państwa polskiego i jubileuszu odzyskania Niepodległości” – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktorka plastyki w CSE Światowid.
Każda z prac jest indywidualną interpretacją symboliki patriotycznej i indywidualnym ujęciem tematyki. Wystawa dostępna jest do końca sierpnia 2018r. w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty w Młodzieżowym Domu Kultury. Zapraszamy!