Aktywne zimowe zajęcia w MDK

02.02.2018

Wszystko co dobre szybko się kończy… ale podróży z Młodzieżowym Domem Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim nie da się zapomnieć, bo dobre chwile zostaną na zawsze zatrzymane w pamięci i we wspomnieniach.

W mroźny, zimowy poranek uczestnicy zajęć feryjnych udali się do Świętego Mikołaja, do Mazurolandii, gdzie aktywnie i twórczo spędzili czas na zabawie, zadaniach, łamigłówkach.  Ozdabiali ceramiczne kafle i uzyskali certyfikat ,,Pomocnika Świętego Mikołaja”.

Atrakcją okazało się ognisko, przy którym mogli się ogrzać i upiec kiełbaski.

Odprężeniem od codziennych szkolnych obowiązków było uczestnictwo w warsztatach lizakowych, podczas których podopieczni tworzyli słodkie, kolorowe cuda.  Na zajęciach kreatywnych, przy wsparciu nauczycieli, wykonali ramki na zdjęcia z drewnianych patyczków i makaronowych, kolorowych literek. Przedstawiciel Powiatowej Policji skierował do młodych ludzi cenne wskazówki na temat zasad przestrzegania bezpieczeństwa podczas ferii.

Na  spragnionych przygód, w Warmiolandii, czekały duże konstrukcje z przeszkodami, tor samochodowy, gry, dmuchana zjeżdżalnia. Aktywnie spędzony czas, zrekompensował odpoczynek w pracowni młodego chemika przy kreatywnych ,,wybuchowych” eksperymentach.

Na półmetku zajęć feryjnych początkujący adepci sztuki mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego ,,Bajki o szczęściu”. A po nim odbyły się warsztaty przybliżające sekrety sceny teatralnej, podczas których adresaci zajęć poznali tajniki przedstawienie teatralne, poznaliśmy rodzaje lalek od pacynki do marionetki. Zwiedzili też pracownię plastyczną, gdzie wykonuje się maski, lalki, kostiumy oraz dekoracje i rekwizyty teatralne.

W ostatnim dniu zimowych przygód z Młodzieżowym Domem Kultury była wizyta w fabryce bombek w Kętrzynie.

W tej bajkowej krainie nasi wychowankowie zamienili się w pracowite elfy i tworzyli oryginalne bombki własnego projektu. Nie obyło się bez spotkania ze Świętym Mikołajem, który zaprosił gości z MDK do mroźnej krainy Królowej Śniegu.

Minęło pięć feryjnych dni wypełnionych uśmiechem i różnorodną aktywnością.

I choć za oknem zimno, uczestników półzimowiska już dziś rozgrzewa echo rejsu do krainy zimowych wędrówek, do których  zapewne będą wracać pamięcią.

Działania placówki sprawiają, że adresaci naszej oferty zostali wzbogaceni o nowe przyjaźnie, doświadczenia artystyczne  i cenne wspomnienia, które zostaną z nimi na zawsze razem z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami.

Tym większe bogactwo i satysfakcja, gdy kalejdoskopem wrażeń staje się region naszego województwa, bowiem jego atrakcyjność utwierdza młode pokolenie w przekonaniu, że wszędzie dobrze, ale u nas najlepiej.