40-lecie partnerskiego Powiatu Emsland

13.09.2017

W dniach 6-8 września 2017 r. delegacja z Powiatu Lidzbarskiego gościła w partnerskim Powiecie Emsland w Niemczech.

Tegoroczny wyjazd był bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż 6 września 2017 r. Powiat Emsland obchodził 40 rocznicę swojego istnienia.

Uroczystość odbyła się w miejscowości Meppen. Uczestniczyli w niej wysocy rangą przedstawiciele polityki, biznesu i kultury.  Powiat Lidzbarski był godnie reprezentowany przez Starostę Lidzbarskiego – Pana Jana Harhaja oraz Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim – Pana Marka Chyla. Oprócz okolicznościowych życzeń, przedstawiciele naszego powiatu przekazali staroście Reinhardowi Winterowi z okazji wspaniałego jubileuszu mapę na szkle przestawiającą Powiat Lidzbarski.

Liczące już 13 lat partnerstwo powiatów rozwija się dobrze i pozytywnie. Dzięki owocnym i częstym kontaktom partnerskim, zacieśniamy więzi, budujemy pozytywny wizerunek powiatów, a  przede wszytym poznajemy specyfikę naszej pracy i tym samym umacniamy nasze partnerstwo.