15-lecie współpracy z Powiatem Emsland

03.09.2019

Z  okazji jubileuszu 15-lecia współpracy pomiędzy powiatem Lidzbarskim                  a powiatem Emsland w Niemczech 11-osobowa delegacja z powiatu lidzbarskiego na zaproszenie strony niemieckiej  w dniach 22-23 sierpnia   2019 r. uczestniczyła w uroczystościach, które odbywały sie w miejscowości Meppen.

Wśród gości reprezentujących nasz powiat byli Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wicestarosta Lidzbarski Jarosław Kogut, Poseł na Sejm  RP Jacek Protas, Dyrektor Zespołu Szkól Ogólnokształcących Anna Tkaczuk, Dyrektor Zespołu Szkół  Zawodowych Marek Chyl oraz przedstawiciele Rady powiatu Aleksander Olechnowicz, Janusz Mucha, Ireneusz Gołębiewski, Jerzy Kielak, Marcin Kania i Andrzej Kamiński.

Podczas pierwszego dnia wizyty odbyło się spotkanie   w siedzibie urzędu Starostwa Powiatowego w Meppen, gdzie delegaci z powiatu lidzbarskiego zapoznali się ze strukturą działalności urzędu oraz funkcjonowaniem Centrum Kryzysowego. Włodarze obu powiatów podczas uroczystej kolacji podsumowali 15-lat współpracy i podpisali porozumienie, w ramach którego Powiat Lidzbarski i Powiat Emsland będą kontynuowały współpracę.

Kolejny dzień wizyty w powiecie Emsland miną na zwiedzaniu pobliskich obiektów historycznych takich jak muzeum pamięci gen. Stanisława Maczka  w miejscowości Esterwegen oraz firm nowatorskich jaką jest jeden z największych w Europie zakład ubojni drobiu oraz nowo otwarte centrum rozwoju gospodarczego. Rewizyta delegacja z Powiatu Emsland  została zaplanowana na  październik bieżącego roku.